Funkcjonariusze w trakcie kontroli przyglądają się stanowi technicznemu pojazdów Funkcjonariusze w trakcie kontroli przyglądają się stanowi technicznemu pojazdów

Funkcjonariusze w trakcie kontroli przyglądają się stanowi technicznemu pojazdów. (© Archiwum policji)

Na ulicach Kędzierzyna-Koźla prowadzona jest akcja „Smog”. Funkcjonariusze szukają samochodów, które z powodu złego stanu technicznego wydzielają zbyt dużo spalin. I zabierają dowody rejestracyjne.

Jakość powietrza w Kędzierzyna-Koźla należy do najgorszych w województwie. Winę za to ponoszą przydomowe kotłownie, ale także transport samochodowy. Właśnie dlatego mundurowi skontrolowali pojazdy w naszym powiecie w ramach akcji „Smog”.

- W działaniach wzięli udział kędzierzyńscy policjanci ruchu drogowego. Zwracali szczególną uwagę zwracali na takie aspekty techniczne pojazdów jak nadmierne zadymienie, niesprawne układy wydechowe czy wycieki płynów eksploatacyjnych - informuje sierż. Dorota Bagrowska, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu.

Z 78 skontrolowanych pojazdów w trzech przypadkach policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne. - Celem akcji było wyeliminowanie z ruchu drogowego pojazdów naruszających wymagania ochrony środowiska. Kierowcy, których pojazdy nie spełniają wymogów określonych przepisami prawa muszą się liczyć z utratą dowodu rejestracyjnego, który zostanie zwrócony dopiero po usunięciu usterki - podsumowuje sierżant Bagrowska.

Dla samochodów osobowych obowiązuje obecnie norma Euro 6, która dopuszcza emisję pyłów na poziomie 0,005 g/kmgrama na kilometr.
Zobacz też: Opolskie Info [9.02.2018]

Smog

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

adrian (gość)

niech sie wezmą za kominy i zamykają domy które kopcą ale tego nie potrafią tam trzeba użyć r....mu

Hania (gość)

o za smogowy dramat.. Jedyne co możemy zrobić, aby ograniczyć negatywne skutki smogu to starać się zdobywać pokarm z najlepszych źródeł, żeby już nie wciskać w siebie więcej toksyn oraz musimy też pamiętać o usuwaniu z organizmu zanieczyszczeń już pobranych. Ja używam do tego homeopatycznego ekstraktu konopnego CBD + CBDa 3%. Ma dowiedzione właściwości immunostymulujące, przeciwzapalne, wzmacniające naturalnych obrońców organizmu, jest pomocny w profilaktyce wielu chorób. Ważne, żeby olejek był ekstrahowany naturalnym sposobem oraz posiadał cały zestaw kannabinoidów. Powiem, że czuję się po nim znacznie bardziej witalna. Polecam wypróbować. Jeśli komuś to pomoże, to ja zamawiam ekstrakty ze strony: konopiafarmacja.pl - polecam wypróbować, pozdrawiam :)