Rajcy długo się spierali w sprawie wyboru nowego szefa ZOZ-u Rajcy długo się spierali w sprawie wyboru nowego szefa ZOZ-u

Rajcy długo się spierali w sprawie wyboru nowego szefa ZOZ-u. Ostatecznie zdecydowali, że nie ma podstaw do unieważniania konkursu. (© TOM)

Nie będzie powtórzenia konkursu na dyrektora SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu. Najprawdopodobniej zostanie nim Jarosław Kończyło.

Jednym z ostatnich aktów tej długiej historii związanej z wyborem dyrektora powiatowego szpitala była specjalna sesja rady powiatu, która odbyła się w środę po południu. Radni mieli na niej podjąć decyzję o unieważnieniu konkursu, który wcześniej wygrał Jarosław Kończyło.

Samorządowcy zdecydowali jednak ostatecznie że nie ma do tego podstaw. 14 radnych głosowało za odrzuceniem wniosku o unieważnienie konkursu, 4 radnych wstrzymało się od głosu. Wniosek złożył jeden z kandydatów. - Teraz kandydatura Jarosława Kończyły trafi na posiedzenie zarządu powiatu i to on ostatecznie zarekomenduje go staroście - wyjaśnia Adam Lecibil, rzecznik starostwa.

Wcześniej czterech spośród siedmiu członków komisji konkursowej w tajnym głosowaniu zdecydowało, że to właśnie Kończyło najlepiej poradzi sobie z zarządzaniem placówką. Wybór ten poprzedzono rozmowami z kandydatami.

Jarosław Kończyło był menedżerem w firmie Asseco Poland, odpowiedzialnym m.in. za wdrażanie systemów informatycznych, od siedmiu lat w tej samej firmie pełni funkcję z-cy dyrektora handlowego w pionie „Zdrowie i Asseco”.

Procedura wyboru dyrektora jest tym razem wyjątkowo długa i w praktyce ciągnie się już od pięciu miesięcy. Ze stanowiska dyrektora kozielskiego ZOZ-u sam zrezygnował Marek Staszewski, który dostał propozycję pracy w szpitalu klinicznym w Opolu. Chciał odejść już we wrześniu, ale władze powiatu poprosiły go, by pokierował jednostką trochę dłużej, by zdążyć z wyborem następcy.

Datę odejścia Staszewskiego przedłużano o kolejne miesiące, ale 1 grudnia definitywnie pożegnał się z Kędzierzynem-Koźlem. Sama komisja konkursowa powstała na początku października. W jej skład weszli radni powiatowi i członkowie zarządu powiatu: starosta Małgorzata Tudaj, wicestarosta Józef Gisman (przewodniczący komisji konkursowej), Danuta Wróbel, Dariusz Szymański, Jadwiga Kuźbida, Andrzej Krebs i Andrzej Lachowicz.

Już podczas wyboru członków komisji, na październikowej sesji rady powiatu, pojawiły się pierwsze spory. Starosta Małgorzata Tudaj zaproponowała kandydaturę dr Danuty Gmyrek, ordynator oddziału dziecięcego z wieloletnim stażem. Nie uzyskała ona jednak większości niezbędnej, by wejść w skład tego gremium.

Potem pojawiły się wątpliwości prawne, czy komisja w takim składzie może w ogóle wybierać dyrektora szpitala. Ostatecznie udało się rozwiać wątpliwości i komisja mogła wrócić do pracy.

Zobacz też: Opolskie Info [9.02.2018]Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!