Mateusz

avatarMateusz

Kędzierzyn-Koźle

Kolejny pożar traw - tym razem spaliło się blisko 5 ha nieużytków

2015-03-20 21:47:55

Kolejny pożar traw na terenie powiatu Kędzierzyńsko - Kozielskiego.Strażacy interweniowali dzisiaj w gminie Polska Cerekiew dwa razy.
Pierwszy sygnał wpłynął do Stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w K-Kozlu o godz 15:00,gdzie jak się okazało płonęły trawy pomiędzy Polską Cerekwią,a Dzielawami.Na miejsce skierowano zastęp z Polskiej Cerekwi,ale po przyjezdzie kierujący działaniami ratowniczymi poprosił o dodatkowe siły i środki z Ostrożnicy,Wronina i Zakrzów.,Ze względu na silnie wiejący wiatr co powodowało,że pożar szybko rozprzestrzeniał i trudno,było go opanować.
W całym województwie Opolskim strażacy codziennie wyjeżdzają do tego typu zdarzeń i nie pomaga żaden apel,aby nie wypalać traw,bo konsekwencje tego są naprawdę ogromne jak również straty poniesione w wyniku pożaru.

W popołudniowym pożarze spłonęło blisko 5 ha nieużytków.

Jesteś na profilu Mateusz - stronie mieszkańca miasta Kędzierzyn-Koźle. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj