Mateusz

avatarMateusz

Kędzierzyn-Koźle

Polska Cerekiew - Rozpoczęli wielki remont

2015-02-01 12:34:03

Na ten moment czekało wielu mieszkańców Polskiej Cerekwi i pobliskich miejscowości,chodzi o rozpoczęty w ostatnim czasie kapitalny remont kościoła parafialnego.

Od ponad 3 lat parafianie wraz z proboszczem zbierali fundusze na renowację miejscowej świątyni.I tak z początkiem stycznia obecnego roku rozpoczęto gruntowny remont wnętrza,w tej chwili trwają przygotowania wszystkich ścian i sufitu do pomalowania i odnowienia.Zadanie do wykonania jest o tyle trudniejsze,bo na suficie widnieją bardzo unikatowe malunki,które trzeba odnowić według zaleceń konserwatora zabytków.Oprócz malowania do renowacji oddana również ołtarz główny i figury znajdujące się na ścianach.
Pracy do wykonania pozostało jeszcze bardzo wiele i tutaj dodajmy,że swoją pomocną dłoń wyciągają również parafianie,którzy pomagają w remontach.
Z nieoficjalnych informacji,które udało mi się zebrać dowiedziałem się,że prace związane z remontem,będą kosztować ponad 400 tys złotych.

Więcej o remoncie kościoła w Polskiej Cerekwi będziemy pisać już wkrótce.
(Fotografie z prac remontowych na bieżąco zostaną uzupełniane.

Jesteś na profilu Mateusz - stronie mieszkańca miasta Kędzierzyn-Koźle. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj