Jesteś kibicem Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle? Tych historycznych zdjęć nie możesz przegapić!

Wiktor Gumiński
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała siatkarską Ligę Mistrzów. Na przełomie XX oraz XXI wieku drużyna z Kędzierzyna-Koźla, zwana wtedy Mostostal Azoty, również regularnie święciła duże sukcesy. Zobaczcie historyczne zdjęcia z naszego archiwum.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle to sportowa duma Opolszczyzny. 9-krotny mistrz Polski, 10-krotny zdobywca Pucharu Polski, 3-krotny triumfator Superpucharu Polski oraz 3-krotny zwycięzca siatkarskiej Ligi Mistrzów.

W 2023 roku finał siatkarskiej Ligi Mistrzów był całkowicie polski. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała Jastrzębski Węgiel 3:2 w finale Ligi Mistrzów i tym samym wygrała te rozgrywki po raz trzeci z rzędu.

Na przełomie XX oraz XXI wieku drużyna z Kędzierzyna-Koźla, zwana wtedy Mostostal Azoty, regularnie święciła duże sukcesy. Jej osiągnięcia dawały duże pole do popisu m.in. naszym fotografom, którzy wykonali dużo ponadczasowych zdjęć.

W naszej galerii znajdziecie m.in. fotografie trenera Waldemara Wspaniałego z obciętymi nogawkami, ujęcia z dawnej konferencji prasowej, liczne zdjęcia kibiców oraz wiele, wiele innych.