Maraton Odrzański w Kędzierzynie-Koźlu. Na starcie stanęło blisko 200 zawodników

Tomasz Kapica
Na starcie kędzierzyńsko-kozielskiej imprezy stanęło blisko 200 zawodników.
Na starcie kędzierzyńsko-kozielskiej imprezy stanęło blisko 200 zawodników. Tomasz Kapica
Pierwszy na mecie zameldował się Rafał Czarnecki. Trasę o długości 42 km pokonał w 2 godziny, 31 minut i 31 sekund. Biegaczom sprzyjała dziś pogoda, dzięki której na trasie pojawiło się również wielu kibiców.

Maraton rozpoczął się punktualnie o godzinie 9:00 na zamkniętej dla ruchu alei Jana Pawła II w Kędzierzynie-Koźlu.

Na starcie stanęło blisko 200 zawodników, którzy mieli do pokonania w sumie 8 pętli.

Wygrał Rafał Czarnecki, który trasę o długości 42 km 195 metrów pokonał w 2 godziny, 31 minut i 31 sekund.

Maraton Odrzański został reaktywowany w zeszłym roku po 18 latach przerwy.

Organizatorem wydarzenie jest Konsorcjum Odrzańskie, głównym sponsorem została Grupa Azoty ZAK, patronatem wydarzenie objęły zaś gmina Kędzierzyn-Koźle i powiat kędzierzyńsko-kozielski.