MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Mieszkania do remontu w Kędzierzynie-Koźlu. Miasto wynajmie lokale - zobacz lokalizacje, metraże i koszty niezbędnych prac

Tomasz Kapica
Tomasz Kapica
Ulica Wieniawskiego. Ogrzewanie: centralne. Ilość pokoi: 2. Powierzchnia lokalu: 33 m2. Szacunkowy koszt remontu: 39 tys. zł
Ulica Wieniawskiego. Ogrzewanie: centralne. Ilość pokoi: 2. Powierzchnia lokalu: 33 m2. Szacunkowy koszt remontu: 39 tys. zł Google
Gmina Kędzierzyn-Koźle odda w najem mieszkania do remontu. Na najnowszej liście jest 15 lokali o różnych powierzchniach. Są jedno-, dwu-, trzy- i czteropokojowe. Koszt niezbędnych prac waha się od 23 do blisko 100 tys. złotych. Gdzie można wynająć mieszkania do remontu i kto może się o nie ubiegać?

W gminie Kędzierzyn-Koźle, wg różnych szacunków, może być nawet 200 pustostanów. Miasto chce je sukcesywnie przekazywać w ręce lokatorów. Odda je w najem na czas nieokreślony, ale warunkiem jest przeprowadzenie remontu.

Aby móc ubiegać się o mieszkanie za remont, należy spełnić trzy podstawowe warunki

  • Kryterium dochodowe - w ciągu ostatnich trzech miesięcy dochód na osobę wynosił minimum 150 proc. najniższej emerytury (1.876,32 zł), jednak nie więcej niż 350 proc. (4.378,08 zł)
  • Brak tytułu prawnego do lokalu (prawo własności)
  • Brak zobowiązań wobec gminy z tytułu najmu lokalu lub bezumownego zajmowania lokalu

- Powierzchnia pokoi w mieszkaniach przeznaczonych do remontu dla pojedynczych osób waha się od 15 do 70 m2 - informuje Piotr Pękala, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Kędzierzynie-Koźlu. W przypadku gospodarstw wieloosobowych obowiązuje przelicznik minimum 10 m2 na osobę. Opublikowana lista adresów zawiera również zakres niezbędnych do przeprowadzenia prac oraz ich szacunkowy koszt.

Jedna osoba może złożyć wnioski na maksymalnie dwa lokale. Należy to zrobić do 30 września 2021 roku. Urzędnicy zweryfikują zgłoszenia, przyznając im określoną liczbę punktów.

- Z osobą, która złożyła najwyżej oceniony wniosek, gmina zawrze umowę przedwstępną na dane mieszkanie, która określi termin remontu, zakres, koszty i zasady rozliczenia - tłumaczy rzecznik urzędu. - Mieszkańcy, którzy odświeżą lokale zgodnie z tymi ustaleniami, wynajmą je na czas nieoznaczony. Po pięciu latach gmina sprzeda mieszkania najemcom, jeśli będą zainteresowani wykupem.

od 7 lat
Wideo

Czy w Boże Ciało możesz zrobić przelew lub zakupy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Mieszkania do remontu w Kędzierzynie-Koźlu. Miasto wynajmie lokale - zobacz lokalizacje, metraże i koszty niezbędnych prac - Nowa Trybuna Opolska

Wróć na kedzierzynkozle.naszemiasto.pl Nasze Miasto