Polecamy

Rok 1998 © Tom
[4/10]

Najbardziej wstrząsajace zbrodnie w historii Kędzierzyna-Koźla. "Do dziś pamiętam zabójstwo 5-letniej Martyny"- przyznaje były policjant

Rok 1998. Ciało ofiary wynieśli w dywanie.
- Takiej zbrodni jeszcze u nas nie było - mówił dziennikarzom wstrząśnięty wydarzeniami Henryk Mrozek, ówczesny prokurator rejonowy w Kędzierzynie-Koźlu. Był zimny listopad 1998 roku. Do mieszkania na ósmym piętrze wieżowca przy ul. Kosmonautów 5 (na zdjęciu) w Kędzierzynie-Koźlu przyszedł przedsiębiorca, Arkadiusz W. Drzwi otworzył mu 20-letni Damian B. Gospodarz brutalnie zaatakował biznesmena pięściami. Pomagał mu 19-letni Leszek G. Arkadiusz W. próbował się ratować, użył broni gazowej, ale napastnicy okazali się silniejsi. Gdy go obezwładnili, zaczęli kijem bejsbolowym masakrować głowę i okolice podbrzusza. Skatowany kilkudziesięcioma ciosami i zalany krwią biznesmen stracił przytomność. Oprawcy związali go w tzw. kołyskę i chwilę później z zimną krwią udusili przy pomocy kabla.
Zaraz potem przystąpili do zacierania śladów. Owinęli ciało Arkadiusza W. w dywan i korzystając z pomocy znajomego znieśli je z ósmego piętra do piwnicy. Gdy policjanci i rodzina w całym mieście rozpaczliwie szukali Arkadiusza W., mordercy wydobyli jego owinięte w dywan zwłoki z piwnicy i wrzucili do pożyczonego dużego fiata. Tym razem pomagał im kierowca - 19-letni Antoni U. Udało im się, gdyż policjanci rozpoczęli obserwację tego miejsca dopiero chwilę później. Przestępcy wrzucili ciało do rzeczki w okolicach Ujazdu i zawrócili w kierunku Kędzierzyna-Koźla.
Policjanci szybko wpadli na ich trop. Wkrótce 20-letni Damian B. i 19-letni Leszek G. usłyszeli zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, a Antoni U. (19 lat) - pomocnictwa w morderstwie. Główni sprawcy zostali skazani na kary 25 i 15 lat więzienia.

Była próba dokonania zbrodni doskonałej i brutalny mord na małym dziecku. Rodzinne sprzeczki zakończone śmiercią i brutalne napady rabunkowe. Dla zatarcia śladów sprawcy chcieli nawet w jednym przypadku pozbawić życia... kilkaset osób.

Najnowsze wiadomości

reklama