MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Oto nowi strażacy ochotnicy na Opolszczyźnie. "Zmęczenie i zwątpienie dawało się we znaki"

Tomasz Kapica
Tomasz Kapica
"Mamy kolejnych 20 adeptów pożarnictwa! Z dniem 6 kwietnia zakończyliśmy szkolenie podstawowe strażaków ratowników OSP, które realizowane było na terenie JRG nr 2 w Kędzierzynie-Koźlu od dnia 08.02.2024 r." - przekazała PSP Kędzierzyn-Koźle.
"Mamy kolejnych 20 adeptów pożarnictwa! Z dniem 6 kwietnia zakończyliśmy szkolenie podstawowe strażaków ratowników OSP, które realizowane było na terenie JRG nr 2 w Kędzierzynie-Koźlu od dnia 08.02.2024 r." - przekazała PSP Kędzierzyn-Koźle. PSP Kędzierzyn-Koźle
20 adeptów pożarnictwa zakończyło długie i wyczerpujące szkolenie, które rozpoczęło się w lutym. Od teraz mogą nosić mundur.

Na Opolszczyźnie mamy blisko pół tysiąca ochotniczych jednostek straży pożarnej. Co roku ich szeregi uzupełniają kolejni członkowie. W Kędzierzynie-Koźlu zakończyło się właśnie jedno ze szkoleń, które nadaje strażakom pierwsze szlify.

"Mamy kolejnych 20 adeptów pożarnictwa! Z dniem 6 kwietnia zakończyliśmy szkolenie podstawowe strażaków ratowników OSP, które realizowane było na terenie JRG nr 2 w Kędzierzynie-Koźlu od dnia 08.02.2024 r. Kandydaci na strażaków ratowników od samego rana zmagali się z wyzwaniami stawianymi przez komisję egzaminacyjną, która potwierdziła przygotowanie do realizacji działań ratowniczych przez druhów. Egzamin z wynikiem pozytywnym ukończyło 20 strażaków ratowników, uzyskując niezbędne kwalifikacje" - przekazała PSP Kędzierzyn-Koźle.

W podsumowaniu udział wziął pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego PSP w Kędzierzynie-Koźlu – mł. bryg. Szymon Jędrzejas, który przekazał gratulacje i podziękowania za chęć niesienia bezinteresownej pomocy innym.

"Noszenie munduru strażaka jest nie tylko przywilejem, ale także zobowiązuje do godnego reprezentowania postawy obywatelskiej i społecznej! Komendant w swoim przemówieniu życzył dalszego zapału w podnoszeniu kwalifikacji pożarniczych. Dziękujemy za wytrwałość w czasie szkolenia, bo wiemy że zmęczenia i zwątpienie dawało się we znaki" - podkreślono w oficjalnym komunikacie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Eurowybory 2024. Najważniejsze "jedynki" na listach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Oto nowi strażacy ochotnicy na Opolszczyźnie. "Zmęczenie i zwątpienie dawało się we znaki" - Nowa Trybuna Opolska

Wróć na kedzierzynkozle.naszemiasto.pl Nasze Miasto