Przegląd tygodnia w Kędzierzynie-Koźlu, najważniejsze wydarzenia od 8.03 do 14.03.2020, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Agnieszka Kowalczyk-Gres
Agnieszka Kowalczyk-Gres
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Kędzierzyna-Koźla nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Kędzierzyna-Koźla nadrobisz w kwadrans CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Kędzierzyna-Koźla, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 8.03 a 14.03.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Zamknięte granice. Jak wrócić do Polski i jak wyjechać z kraju? Jak wrócić samolotem do Polski? Ważne informacje dla Polaków [15.03.2020]”?

Przegląd tygodnia Kędzierzyn-Koźle od 8.03 do 14.03.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Zamknięte granice. Jak wrócić do Polski i jak wyjechać z kraju? Jak wrócić samolotem do Polski? Ważne informacje dla Polaków [15.03.2020]

Od niedzieli (15 marca) rząd na 10 dni zamyka granice Polski dla cudzoziemców. Wszyscy polscy obywatele znajdujący się teraz poza granicami mogą wracać do kraju. Rząd wprowadził 14-dniową kwarantannę, ale nie dotyczy ona wszystkich. Jak wrócić samolotem do Polski?

📢 Zapasy żywności na koronawirusa. Co kupić? Lista zakupów na dwa tygodnie. Polacy wpadli w panikę z obawy przed epidemią [15.3.2020]

Polacy robią zapasy żywności na wypadek epidemii koronawirusa w Polsce. W sklepach wielkopowierzchniowych klientów jest coraz więcej. Polacy skupują kasze, makarony, ryże i inne produkty, które mają długą datę przydatności do spożycia. Obawiamy się, że w przypadku epidemii koronawirusa nie będzie można przebywać w miejscach publicznych. Poza tym zakłady produkcyjne mogą mieć postoje.

📢 Epidemia koronawirusa - raport minuta po minucie. Już 104 zakażonych. Trzy osoby zmarły

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 11 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce. Potwierdzone przypadki dotyczą 3 osób z Warszawy, jednej z Rzeszowa, dwóch z Wrocławia, dwóch z Łodzi, dwóch z Lublina i jeden z Opola. Zmarł pacjent w szpitalu w Lublinie. W sumie liczba zakażonych koronawirusem osób w Polsce to 104, a 3 osoby zmarły. Rząd ogłosił program powrotów Polaków do kraju drogą lotniczą.

Tygodniowa prasówka 8.03-14.03.2020 Kędzierzyn-Koźle: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Kędzierzynie-Koźlu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Msza święta przez internet. Oglądaj online transmisje z opolskich kościołów

W kraju obowiązuje zakaz zgromadzeń publicznych powyżej 50 osób (także religijnych). To oznacza, że wierni nie mogą się gromadzić w kościołach, tak jak dotychczas. Mszę można natomiast oglądać przez internet.

📢 Policjanci z Kędzierzyna-Koźla poszukują 17-letniej Julii Wesoły. Dziewczyna 13 marca wyszła z domu i do niego nie powróciła

Nastolatka ma 155 cm wzrostu, średnią budowę ciała, ciemne długie włosy z rozjaśnionymi końcówkami.

📢 FAKE NEWSY krążą po internecie i opolskich miastach. DEMENTUJEMY

Nerwowa atmosfera związana z ryzykiem szerzenia się koronawirusa udzieliła się wielu Opolanom. Część internautów wykorzystuje ten strach i podsyca panikę.

📢 Dziecko z podejrzeniem koronawirusa trafiło do kozielskiego szpitala, który jest przygotowany na leczenie najmłodszych pacjentów z regionu

Dziecko z podejrzeniem koronawirusa w kozielskiem szpitalu. Wbrew przekazywanym w internecie informacjom, nie potwierdzono zarażenia, chociaż lekarze nie wykluczają takiej możliwości.

📢 Arechin lekiem wspomagającym leczenie zakażonych koronawirusem. Właśnie dopuszczono go do leczenia COVID-19. Jak działa? [14.03.2020 r.]

Arechin (Chloroquini phosphas), 250 mg, tabletki będzie lekiem wspomagającym w leczeniu zakażeń koronawirusami typu beta: SARS-CoV, SARS-CoV-2, MERS-CoV. Arechin, lek dopuszczony do użycia wśród pacjentów zarażonych koronawirusem, to produkt firmy Adamed. Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych dopuścił nowe wskazanie terapeutyczne dla produktu leczniczego Arechin. Decyzja została podjęta w piątek, 13 marca.

📢 Tom Hanks i jego żona Rita Wilson zarażeni koronawirusem. COVID-19 może być dla Hanksa szczególnie niebezpieczny

Tom Hanks zarażony koronawirusem. Popularny amerykański aktor, dwukrotny laureat Oscara poinformował w mediach społecznościowych, że wykryto u niego obecność koronawirusa. Aktor i jego żona Rita Wilson zostali przebadani na obecność koronawirusa podczas pobytu w Australii. Wirus, zdaniem naukowców, może być dla Toma Hanksa szczególnie niebezpieczny.

📢 Nowe zasady dot. pomocy żywnościowej dla potrzebujących osób w kwarantannie z powodu koronawirusa

Osobom objętym kwarantanną będzie bezpośrednio dostarczana pomoc żywnościowa. Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski oraz prezydent Andrzej Duda odwiedzili w piątek 13 marca Bank Żywności w Ciechanowie.

📢 Koronawirus w Polsce. MON i wojsko zaangażowane w działania

Ministerstwo Obrony Narodowej i wojsko angażuje się w działania związane z zagrożeniem koronawirusem. Żołnierze dbają o profilaktykę, monitorują sytuację epidemiologiczną, udzielają niezbędnego wsparcia organom administracyjnym.

📢 Stan zagrożenia epidemicznego w Polsce! Co to dla nas oznacza?

Rząd wprowadził stan zagrożenia epidemicznego. Restrykcyjne kroki mają pomóc w ograniczeniu szerzenia się koronawirusa groźnego dla życia i zdrowia. Ograniczona będzie działalność galerii handlowych, tylko sklepy spożywcze i apteki będą działać normalnie. Zamknięte będą puby i restauracje, a zgromadzenia będą ograniczone do 50 osób. To oznacza, że podczas niedzielnych mszy liczba osób zostanie znacząco ograniczona. Na granicach wrócą kontrole, a osoby wjeżdżające do Polski będą musiały się poddać 14-dniowej kwarantannie.

📢 Czy opolskie szpitale są przygotowane do walki z koronawirusem? Ilu mamy lekarzy chorób zakaźnych i czy wystarczy niezbędnego sprzętu?

Na Opolszczyźnie mamy 6 lekarzy zakaźników. W szpitalach topnieją zapasy maseczek, fartuchów i rękawiczek. Są problemy z szybkim diagnozowaniem osób podejrzanych o zakażenie koronawirusem. Poradzimy sobie z koronawi­rusem, jeśli epidemia będzie się rozwijała powoli, a ciężko chorych będzie mało - mówią lekarze.

📢 Szpital zakaźny w Kędzierzynie-Koźlu. Wojewoda tłumaczy, że decyzję o wyznaczeniu tego miejsca podjął minister zdrowia

Od czwartku (12 marca) do domów wypisywani są lżej chorzy pacjenci z oddziałów szpitala powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu. Ci, którzy wymagają dalszej hospitalizacji, są przewożeni karetkami do innych powiatów. W sumie do przetransportowania są 34 osoby. Wojewoda opolski tłumaczy, że kozielski szpital najlepiej nadawał się do tego, aby kompleksowo zajmować się zarażonymi koronawirusem. Pełną gotowość ma osiągnąć w poniedziałek.

📢 Pandemia koronawirusa COVID-19 a stan zagrożenia epidemicznego

Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła pandemię koronawirusa COVID-19. Z kolei polski rząd wprowadził stan zagrożenia epidemicznego. Sprawdzamy, jakie ma to konsekwencje dla naszego życia.

📢 Koronawirus Opolskie. Zmiany w rozkładach jazdy autobusów w województwie

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym i zamykaniem wielu instytucji przewoźnicy w regionie wprowadzili zmiany w rozkładach jazdy.

📢 Zamknięta szkoła? Ucz dziecko w domu: najciekawsze aplikacje i serwisy edukacyjne

Zamknięcia placówek oświatowych nie należy traktować jak ferii, zaś przerwa w chodzeniu do szkoły nie powinna być równoznaczna z przerwą w nauce. Jak najlepiej wykorzystać czas "wolny"? Ucząc dziecko w domu. W dobie internetu można poszerzyć tradycyjne metody o kilka aplikacji i portali, które zaserwują dziecku porcję nauki połączonej z zabawą. Przerwę w szkole można także potraktować jako pretekst do nabycia nowych umiejętności - np. z zakresu podstaw programowania lub projektowania graficznego. Oto najciekawsze serwisy i aplikacje, dzięki którym twoje dziecko nie tylko nie będzie się nudzić, ale w kreatywny sposób spędzi czas.

📢 Koronawirus w Polsce atakuje. Akcja "Dwa telefony do babci" się rozkręca. Zadzwoń do babci, dziadka, mamy, taty

Koronawirus w Polsce atakuje: Choroba COVID-19, wywoływana przez koronawirusa SARS-Cov-2, jest szczególnie niebezpieczna dla starszych osób. Nie możemy narażać naszych seniorów, a - jak wiadomo - wirus przenosi się przez bliskie kontakty osobiste. Skoro musimy ograniczyć wizyty u bliskich, podejmijmy inne ważne wyzwanie. Nazwaliśmy je symbolicznie: "Dwa telefony do babci". Obejmijmy babcie, dziadków, mamy i ojców telefoniczną opieką rodzinną. Niech to będą regularne telefony, o określonej porze, rano i wieczorem, by seniorzy mieli pewność, że są pod opieką. - Świetny pomysł - popiera nas prof. Katarzyna Popiołek.

📢 Opolskie szpitale przygotowują się na pacjentów z koronawirusem

Opolskie szpitale w czwartek wstrzymały planowe przyjęcia. Liczba łóżek dla pacjentów z koronawirusem wzrośnie z 40 do 400. Będą oni przyjmowani w pierwszej kolejności na oddziały zakaźne do Opola i Nysy, a następnie do specjalnie utworzonego szpitala zakaźnego w Kędzierzynie-Koźlu.

📢 Koronawirus. Szpital w Kędzierzynie-Koźlu ma być gotowy na przyjęcie fali zakażonych. Trwa ewakuacja

Szpital w Kędzierzynie-Koźlu przygotowuje się na przyjęcie bardzo dużej liczby chorych z całego woj. opolskiego. W czwartek od wczesnych godzin popołudniowych do domów wypisywani są wszyscy pacjenci lżej chorzy. Tych na łóżkach mają zabrać karetki transportowe.

Szkoły wracają częściowo do nauki zdalnej.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie