Ratownicy WOPR z Kędzierzyna-Koźla przywieźli worek medali z mistrzostw Polski

Tomasz Wróblewski
Ratownicy wodni z Kędzierzyna-Koźla nie zawiedli. Z mistrzostw Polski w Szczecinie zawodnicy MUKS WOPR wrócili z workiem medali. Nasi reprezentanci wywalczyli 9 krążków, w tym 3 złote.

Do rywalizacji stanęło ponad 200 zawodników. Na basenie zameldowały się także utytułowane reprezentacje Włoch i Holandii oraz mistrzowie i wicemistrzowie świata.

W tej prestiżowej grupie znalazła się również 16-osobowa ekipa z Kędzierzyna-Koźla pod wodzą trenerów Bogdana Stańczyka i Jędrzeja Janyka, która z powodzeniem walczyła o najlepsze miejsca.

Młodzi sportowcy swoje największe osiągnięcia osobiście zaprezentowali władzom miasta. Serdeczne gratulacje dla całej drużyny złożył zastępca prezydenta Wojciech Jagiełło. Wyjazd zawodników na mistrzostwa Polski do Szczecina był współfinansowany przez gminę Kędzierzyn-Koźle.

Kwalifikacja końcowa (za MUKS WOPR)

Złote medale zdobyli:

• Maciej Matyjasek (200 m z przeszkodami),
  • Maksymilian Topolnicki (100 m z przeszkodami oraz 50 metrów ratowania manekina).

Srebrene medale zdobyli:

• Martyna Rigol (100 m ratowanie manekina z pasem),
  • Wojciech Osowski (100 m ratowanie manekina w płetwach oraz 100 m ratowanie kombinowane)

Brązowe medale zdobyli:

• Wojciech Osowski (100 m z przeszkodami),
  • Martyna Rigol (100 m ratowanie manekina w płetwach),
  • Maksymilian Topolnicki (100 m ratowanie manekina w płetwach).

Bardzo dobre wyniki pozwoliły zająć trzecie miejsce drużynowo w kategorii OPEN, a drużyna młodzików została wicemistrzami Polski.