Wybory do Rady Powiatu Lęborskiego
W niedzielę 7 kwietnia odbędą się wybory samorządowe. Mieszkańcy powiatu lęborskiego będą wybierać 19 radnych na pięcioletnią kadencję Rady Powiatu Lęborskiego. Listy kandydatów zarejestrowało 8 komitetów w okręgu Lębork, gdzie stawką jest 10 mandatów i i w okręgu Łeba - Wicko (3 mandaty) oraz 7 w okręgu Nowa Wieś Lęborska - Cewice (6 mandatów).
W Lęborku 90 kandydatów powalczy o 10 mandatów
Stawką wyborów w okręgu nr 1 w Lęborku jest 10 mandatów, o które powalczy 90 kandydatów z 8 komitetów. "Jedynkami" swoich list jest troje samorządowców, którzy są lub byli starostami powiatu lęborskiego - Alicja Zajączkowska (obecny starosta, Koalicja Obywatelska), Teresa Ossowska - Szara (Lepszy Samorząd) i Ryszard Wenta (Samorządny Powiat Ziemi Lęborskiej).
Na listach są radni obecnej kadencji, którzy powalczą o reelekcję - Elżbieta Godderis (KO), Piotr Pobłocki (KO, przeszedł z Lepszego Samorządu), Jacek Perłak (Prawo i Sprawiedliwość), Waldemar Walkusz (Lepszy Samorząd), Maciej Barański (Samorządny Powiat Ziemi Lęborskiej).
W okręgu Łeba - Wicko do wzięcia trzy mandaty
W okręgu nr 2, obejmującym zasięgiem Łebę i Wicko, stawką są trzy mandaty. Powalczy o nie 38 kandydatów. "Jedynkami" trzech komitetów są radni obecnej kadencji - Witold Krużycki (Prawo i Sprawiedliwość), Tadeusz Rabka (Lepszy Samorząd), Mirosław Tandek (Samorządny Powiat Ziemi Lęborskiej).
W okręgu Nowa Wieś Lęborska - Cewice do wygrania 6 mandatów
W okręgu nr 3, obejmującym zasięgiem gminy Nowa Wieś Lęborska i Cewice, 51 kandydatów powalczy o 6 mandatów. O reelekcję starają się Marek Kuriata (Prawo i Sprawiedliwość), Krzysztof Pruszak i Jarosław Pruski (Lepszy Samorząd) oraz Marian Borek (Samorządny Powiat Ziemi Lęborskiej).
Okręg wyborczy nr 1 - Lębork
KOALICJA OBYWATELSKA
- 1 ZAJĄCZKOWSKA Alicja Zenobia Lębork 70
- 2 FESZAK Jarosław Jerzy Lębork 60
- 3 MUSIANOWICZ Piotr Włodzimierz Lębork 49
- 4 MAŁECKA Mariola Krystyna Mosty 62
- 5 GODDERIS Elżbieta Lębork 67
- 6 ROMANKO Renata Stanisława Lębork 61
- 7 ROMANOWSKI Artur Lębork 44
- 8 SOPYŁŁO Elżbieta Olga Mosty 70
- 9 DĄBROWSKI Henryk Tadeusz Mosty 71
- 10 SAWIŃSKA - MAJER Joanna Ewa Lębork 62
- 11 ZIĘĆ Piotr Jakub Lębork 40
PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
- 1 BRODALSKI Marcin Piotr Lębork 41
- 2 PERŁAK Jacek Ryszard Lębork 50
- 3 GRZESIAK Cecylia Lębork 78
- 4 LEYK Piotr Lębork 59
- 5 POLEJOWSKI Michał Przemysław Lębork 44
- 6 TANDEK Andrzej Antoni Łebień 65
- 7 KĘDZIERSKA Brygida Sylwia Lębork 45
- 8 KURIATA Anna Katarzyna Lębork 41
- 9 KUBICKA Elżbieta Lębork 72
- 10 ABRAHAM Gertruda Teresa Lębork 73
- 11 WETTA Daniel Leszek Lębork 47
- 12 POBŁOCKI Marcin Dawid Lębork 40
DLA DOBRA WSPÓLNEGO
- 1 KLATA Włodzimierz Arkadiusz Lębork 60
- 2 STUDNIARZ Robert Lębork 42
- 3 NEUBAUER Jan Kazimierz Mosty 68
- 4 MARCZYKOWSKA Kamila Dorota Lębork 31
- 5 MIKS Dawid Jakub Lębork 25
- 6 WĘGRZYN Marek Józef Łebień 54
- 7 PRANGA Teresa Lębork 64
- 8 WĄSIK Andrzej Stanisław Lębork 68
- 9 PŁOTKA Zuzanna Wiktoria Lębork 24
- 10 ZŁOTEK Dariusz Lębork 48
- 11 MIELEWCZYK Barbara Hanka Lębork 57
- 12 URBAN Lidia Bukowina 26
KWW JAROSŁAWA LITWINA CZAS NA ZMIANY
- 1 BROZDOWSKA Karina Patrycja Lębork 37
- 2 POBŁOCKI Piotr Kazimierz Lębork 58
- 3 STOLICKA Ewa Maria Mosty 56
- 4 GAFFKE Krzysztof Czarnówko 35
- 5 STASZEWSKA Karolina Dorota Lębork 39
- 6 KOWALSKI Daniel Małoszyce 36
- 7 LICHUCKA Małgorzata Mosty 38
- 8 STOLC Adrian Jerzy Lębork 36
- 9 RAHN Daria Lębork 28
- 10 NEUMANN Mateusz Daniel Lębork 32
- 11 SZADA-BORZYSZKOWSKI Zbigniew Lębork 56
- 12 LITWIN Tomasz Lębork 37
KONFEDERACJA I BEZPRATYJNI SAMORZĄDOWCY
- 1 ZYCHOWICZ Adam Maciej Lębork 41
- 2 KNIEĆ Konrad Lębork 31
- 3 PTASIŃSKI Robert Adam Lębork 47
- 4 GAJEWSKA Marzena Mosty 42
- 5 GOŁĄBOWICZ Damian Mateusz Popowo 30
- 6 JARMOSZ Daria Dorota Lębork 37
- 7 SOBOŃ Daria Małgorzata Lębork 28
- 8 ROBAK Krzysztof Jakub Lębork 62
LEPSZY SAMORZĄD
- 1 OSSOWSKA-SZARA Teresa Lębork 67
- 2 WALKUSZ Waldemar Stefan Nowa Wieś Lęborska 61
- 3 BIBLIW Marek Lębork 43
- 4 ŁUDZIŃSKI Łukasz Karol Lębork 41
- 5 WOJCIECHOWICZ Radosław Michał Garczegorze 63
- 6 SKARBEK Alicja Lębork 56
- 7 WASILEWSKA Dolores Wioletta Lębork 53
- 8 KLAWIKOWSKI Jarosław Lębork 51
- 9 KSIĄŻEK Michalina Ewa Lębork 33
- 10 WOJNAROWICZ-KOBIELA Dorota Agnieszka Lębork 44
- 11 LABUDA Adam Zbigniew Redkowice 35
- 12 RAPALSKA Marzena Krystyna Lębork 51
KWW MAGDALENY SARZYŃSKIEJ - GÓRSKIEJ ZDROWIE I EDUKACJA
1 SARZYŃSKA-GÓRSKA Magdalena Gabriela Lębork 43
2 GALASIEWICZ Maksymilian Paweł Rybki 34
3 GAJEWSKI Tomasz Nowęcin 46
4 KOLACZUCH Katarzyna Magdalena Leśnice 38
5 KRZEMIŃSKI Piotr Sebastian Nowa Wieś Lęborska 49
6 PROSIŃSKA-RYK Magdalena Malwina Lębork 34
7 NŰRNBERG Wojciech Jan Lębork 55
8 KIJEWSKA Joanna Maria Lębork 46
9 KOZŁOWSKA Anna Maria Lębork 50
10 MILEWCZYK Emil Mirosław Leśnice 38
SAMORZĄDNY POWIAT ZIEMI LĘBORSKIEJ
- 1 WENTA Ryszard Tadeusz Lębork 67
- 2 BARAŃSKI Maciej Lębork 56
- 3 TUTAK Tomasz Piotr Łeba 50
- 4 MICHALSKA Elżbieta Anna Lębork 51
- 5 KURZYDŁO Andrzej Lębork 46
- 6 KRUK Eliza Magdalena Lębork 48
- 7 SIERGIEJ Mirosław Lębork 59
- 8 ŁUGOWSKA - SIŁKA Halina Lębork 65
- 9 KLUKOWSKI Marcin Ryszard Lębork 43
- 10 GOIKE Marzena Regina Chocielewko 54
- 11 KOZAKIEWICZ Jarosław Henryk Lębork 60
- 12 KONIECZNA Wanda Wiesława Lębork 78
Okręg wyborczy nr 2 - Łeba, Wicko
KOALICJA OBYWATELSKA
1 LASKOWICZ Tomasz Władysław Łeba 31
2 MADEJOWSKA Janina Maria Łeba 62
3 BLADOSZEWSKI Andrzej Wicko 68
4 SITKOWSKA Justyna Patrycja Wicko 46
5 HORANIN Ewa Stefania Łeba 65
PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
- 1 KRUŻYCKI Witold Adam Wicko 61
- 2 WETTA Amelia Lębork 20
- 3 KACZYŃSKI Adam Wiesław Lębork 42
- 4 DAWIDOWSKI Zbigniew Edmund Lębork 70
- 5 SURMAŃSKA - BUŚKO Beata Zofia Charbrowo 53
DLA DOBRA WSPÓLNEGO
- 1 ORTMAN Mirosław Tadeusz Charbrowo 58
- 2 KLAWIKOWSKA Ewa Żarnowska 44
- 3 KAŃCZUGA Mirosław Łebieniec 49
- 4 WICZKOWSKI Wojciech Adam Lębork 47
- 5 ORTMAN -MAŚLIŃSKA Patrycja Katarzyna Charbrowo 35
KWW JAROSŁAWA LITWINA CZAS NA ZMIANY
- 1 KĄKOL Arkadiusz Bolesław Steknica 46
- 2 DETLAF Paulina Anna Krakulice 23
- 3 MIELEWCZYK Łukasz Charbrowo 37
- 4 KARBOWNIK Emilia Anna Dymnica 33
- 5 SIWCZYŃSKI Wojciech Łeba 44
KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY
1 PTASIŃSKI Piotr Krzysztof Lębork 45
2 ŚWIĄTEK Jolanta Władysława Lębork 27
3 KLEINA Grzegorz Lębork 50
LEPSZY SAMORZĄD
- 1 RABKA Tadeusz Łeba 65
- 2 GOŁĘBIEWSKA Patrycja Wicko 40
- 3 BIERNACKI Jan Tadeusz Łeba 37
- 4 WIŚNIEWSKI Jacek Grzegorz Charbrowo 58
- 5 BIENIEK Joanna Ewa Łeba 51
KWW MAGDALENY SARZYŃSKIEJ - GÓRSKIEJ ZDROWIE I EDUKACJA
- 1 IWICKA Anna Charbrowo 40
- 2 KLINKUSZ - KLEJNA Marta Magdalena Charbrowo 31
- 3 TKACZYK - JANCY Kinga Olimpia Nowęcin 40
- 4 WITASZEK Piotr Antoni Wilkowo Nowowiejskie 58
- 5 GÓRSKI Krzysztof Lębork 48
SAMORZĄDNY POWIAT ZIEMI LĘBORSKIEJ
1 TANDEK Mirosław Nowęcin 60
2 MIKUŁKO Olga Jowita Łeba 49
3 SKRZYŃSKI Grzegorz Charbrowo 50
4 KRUŻYCKA Renata Wiesława Wicko 54
5 EKMAN Bogusława Aniela Zdrzewno 51
Okręg wyborczy nr 3 - Nowa Wieś Lęborska, Cewice
KOALICJA OBYWATELSKA
- 1 MĄDRZAK Piotr Maszewo Lęborskie 53
- 2 WIĘCKOWSKI Dariusz Nowa Wieś Lęborska 63
- 3 BIELSKA Joanna Lębork 58
- 4 GAWRYŁO Zenon Redkowice 72
- 5 KIELAS Agnieszka Anna Chocielewko 53
- 6 SZIMIKOWSKA Lucyna Anna Mosty 71
- 7 KLEINA Jerzy Zbigniew Lubowidz 61
- 8 DECYK Krzysztof Kamieniec 45
PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
- 1 WETTA Krzysztof Adam Lębork 58
- 2 FORMELA Wiesław Lębork 58
- 3 KACZYŃSKA Jolanta Helena Lębork 42
- 4 LIS Longin Marian Nowa Wieś Lęborska 59
- 5 CHMIELECKA Grażyna Nowa Wieś Lęborska 60
- 6 KONKOL Katarzyna Lębork 19
- 7 WENTA Marian Stanisław Cewice 65
- 8 KURIATA Marek Cewice 70
DLA DOBRA WSPÓLNEGO
- 1 URBAN Katarzyna Barbara Bukowina 50
- 2 WRZESIEŃ Bogusław Adam Mosty 60
- 3 LIS Mirosław Wacław Nowa Wieś Lęborska 68
- 4 GRONCKA Beata Bożena Pogorszewo 52
- 5 MEJNA Bogusław Bernard Nowa Wieś Lęborska 65
- 6 GĄSIOR Elżbieta Pogorzelice 60
- 7 WARZECHA Beata Monika Lubowidz 61
- 8 WOŁOSZYN Roman Józef Lębork 66
KWW JAROSŁAWA LITWINA CZAS NA ZMIANY
- 1 DOMINIECKI Adam Leśnice 36
- 2 KREFTA Edyta Irena Nowa Wieś Lęborska 44
- 3 ZAMBRZYCKI Bartłomiej Damian Obliwice 35
- 4 KRÓLIKOWSKA Krystyna Iwona Krępa Kaszubska 51
- 5 OKUNIEWSKA Monika Izabela Ługi 44
- 6 MAJKA Przemysław Adam Karlikowo Lęborskie 43
- 7 WENTA Adrian Mateusz Łebunia 38
- 8 RYBARCZYK Jarosław Wiesław Lubowidz 47
KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY
- 1 NOWICKI Grzegorz Zenon Mosty 44
- 2 KLINKOSZ Wiktoria Lębork 21
- 3 ŚWIĄTEK Ireneusz Jan Lębork 38
LEPSZY SAMORZĄD
- 1 PRUSZAK Krzysztof Ludwik Obliwice 66
- 2 PRUSKI Jarosław Stanisław Lębork 60
- 3 SPÓLNA Zofia Jadwiga Pogorzelice 57
- 4 ŻMIJA Zdzisława Emilia Nowa Wieś Lęborska 46
- 5 KORDA Zdzisław Ludwik Lubowidz 72
- 6 GAFKA Beata Maria Bukowina 31
- 7 GEMBEL Marian Siemirowice 59
- 8 RADTKE Ireneusz Rafał Krępa Kaszubska 54
SAMORZĄDNY POWIAT ZIEMI LĘBORSKIEJ
- 1 KURS Hanna Małgorzata Bukowina 43
- 2 BOREK Marian Łebień 72
- 3 TANDEK Andrzej Józef Garczegorze 49
- 4 NIEDŹWIECKI Jan Cewice 64
- 5 SZCZUPACZYŃSKA Regina Jadwiga Mosty 71
- 6 NIESZPORSKA Elżbieta Maria Siemirowice 53
- 7 DROZD Jan Nowa Wieś Lęborska 62
- 8 WŁUSEK Monika Agnieszka Łebień 33
Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?