Wraz z wiekiem pan Andrzej biega coraz lepiej

Tomasz Kapica
76-letni Andrzej Bokwa z Kędzierzyna-Koźla najpierw został mistrzem Polski w biegu na 400 metrów, a później zdobył brąz na mistrzostwach Europy.

- To moja pasja - opowiada kędzierzynianin. - Trenuję trzy razy w tygodniu po 7-8 kilometrów. Głównie dla zdrowia. No i fajnie, że są wyniki - uśmiecha się.

Gdy był młody nie osiągał wielkich sukcesów na lekkoatletycznych stadionach. Cztery razy był mistrzem Opolszczyzny. Największe sukcesy pojawiły się w wieku, w którym mało kto myśli już o bieganiu. 76-latek wziął w marcu udział w Mistrzostwach Polski Weteranów w Lekkiej Atletyce, które odbyły się w Toruniu.

Wystartował na dystansach 400 i 800 metrów. Ten pierwszy przebiegł z czasem 1 minuta i 22 sekundy. Zdobył złoty medal. Na 800 metrów miał 3 min. i 43 sekundy, co zapewniło mu drugie miejsce na podium.

Niedawno wystąpił w Halowych Mistrzostwa Europy Weteranów zorganizowane przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Wzięło w nich udział 2400 sportowców z 44 krajów. PanAndrzej był tam jedynym Opolaninem i wrócił z brązowym medalem, wywalczonym w sztafecie 4x400 metrów. W biegu na 400 metrów Andrzej Bokwa mimo lekkiej kontuzji zajął dziewiąte miejsce. Zapowiada kolejne starty.