Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Sztuczna inteligencja będzie odgrywać coraz większą rolę w biznesie, nauce i w leczeniu. Konferencja "Nauka - Biznes - Samorząd" w Oleśnie

Mirosław Dragon
Mirosław Dragon
Sztuczna inteligencja była głównym tematem konferencji zorganizowanej w Oleśnie.
Sztuczna inteligencja była głównym tematem konferencji zorganizowanej w Oleśnie. OCRG/ UM Olesno
W Oleśnie zorganizowano konferencję pod nazwą „Nauka - Biznes - Samorząd". Mówiono o wyzwaniach, jakie stawia przed nami sztuczna inteligencja. Gościem honorowym był Michał Zaremba, brat twórcy ChataGPT Wojciecha Zaremby, który również pracuje nad rozwojem sztucznej inteligencji.

II Konferencję „Nauka - Biznes - Samorząd" zorganizowano w Miejskim Domu Kultury w Oleśnie. Dla uczestników konferencji była to okazja do poszerzenia wiedzy, nawiązania cennych kontaktów oraz zastanowienia się nad ogromnymi wyzwaniami, jakie stawia przed nami sztuczna inteligencja.

- Przyjechałem na tę konferencję, ponieważ jest to bardzo ważny temat. Nie ma wątpliwości, że sztuczna inteligencja w najbliższej przyszłości będzie dominującą gałęzią gospodarki - mówi Paweł Łuczak, przedsiębiorca z Olesna, który zajmuje się produkcją oprogramowania dla firm. - Uważam, że jest to ogromna szansa rozwoju również dla wielu lokalnych firm na zaistnienie na globalnym rynku. Przykładem są właśnie bracia Zarembowie, czyli dwóch bardzo uzdolnionych mieszkańców Kluczborka, którzy obaj są wybitnymi specjalistami w branży sztucznej inteligencji.

Gościem specjalnym konferencji w Oleśnie był właśnie pochodzący z Kluczborka Michał Zaremba. Zbieżność nazwisk nie jest przypadkowa. Jest to brat Wojciecha Zaremby, geniusza z Kluczborka, który jest współtwórcą słynnego ChataGPT.

Michał Zaremba również zajmuje się sztuczną inteligencją. Na konferencji w Oleśnie przedstawił prezentację pt. „Perspektywa przyszłości AI i danych: Jakie podstawy stanowią AI i dane dla innowacji w branży medycznej”. AI to skrót od Artificial Intelligence, czyli sztucznej inteligencji.

Jak prezentowali na konkretnych przykładach i liczbach prelegenci na konferencji w Oleśnie, sztuczna inteligencja to niezwykle dynamicznie rozwijająca się dziedzina, która zrewolucjonizuje wiele aspektów życia społecznego i gospodarczego.

Już jest wykorzystywana w różnych obszarach, takich jak badania naukowe, funkcjonowanie firm, leczenie ludzi a nawet procesy decyzyjne w samorządach. A to dopiero początek rozwoju sztucznej inteligencji.

Jedną z atrakcji konferencji w Oleśnie był humanoidalny robot o imieniu Pepper, którego producentem jest firma Weegree One - Humanoid Robots.

Organizatorami konferencji byli: Konferencję organizuje Fundacja Uniwersytetu Opolskiego, PKO Bank Polski - oddział 1 w Oleśnie, Uniwersyteckie Centrum Transferu Wiedzy i Technologii (UCTWIT UO), Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki (OCRG) oraz Miejski Dom Kultury w Oleśnie.

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kedzierzynkozle.naszemiasto.pl Nasze Miasto