Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Zdzieszowicach będzie Branżowe Centrum Umiejętności. Z pomocą Politechniki Opolskiej będą kształcić spedytorów, logistyków i magazynierów

Marcin Żukowski
Marcin Żukowski
Umowę w sprawie partnerstwa w utworzeniu Branżowego Centrum Umiejętności podpisali rektor Politechniki Opolskiej i starosta krapkowicki.
Umowę w sprawie partnerstwa w utworzeniu Branżowego Centrum Umiejętności podpisali rektor Politechniki Opolskiej i starosta krapkowicki. Politechnika Opolska
Branżowe Centrum Umiejętności w zakresie spedycji powstanie w Zdzieszowicach. Będzie kształcić w zawodach: spedytor, logistyk oraz magazynier. Partnerem projektu jest Politechnika Opolska.

- To bardzo ważna dla nas umowa, dlatego że dzięki niej, dzięki współpracy z Politechniką Opolską, otwieramy w powiecie krapkowickim jedno ze 120 Branżowych Centrów Umiejętności. To nowa forma kształcenia, która posłuży nie tylko uczniom naszych szkół, ale umożliwi także przekwalifikowanie umiejętności pracowników, w naszym przypadku w branży spedycyjnej. Wsparcie Politechniki Opolskiej jest nieocenione, uczelnia wniesie „know-how”, wiedzę i umiejętności - informuje starosta krapkowicki Maciej Sonik, który we wtorek (26 września) z profesorem Marcinem Lorencem, rektorem Politechniki Opolskiej podpisał umowę dotyczącą współpracy przy tej nowej formie kształcenia.

Centrum będzie kształcić w zakresie spedycji. Powstanie przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Zdzieszowicach.

- Bardzo się cieszymy, że takie centrum właśnie u nas powstanie. Skorzystają nie tylko uczniowie, ale także rodzice, cała społeczność, ponieważ centrum będzie kształcić także dorosłych - podkreśla Małgorzata Nogalska, dyrektorka szkoły.

Centrum będzie funkcjonowało w budynku przejętym przez starostwo powiatowe w Krapkowicach. Obiekt będzie wyremontowany i doposażony.

- Zostanie wybudowana hala, w której będzie się znajdować pracownia zawodowa z wózkami widłowymi, suwnicami. Wszystko to, co jest potrzebne do kształcenia w zawodach: spedytor, logistyk, magazynier - wylicza Małgorzata Nogalska.

Partnerem projektu jest Politechnika Opolska. Jednym z zadań uczelni jest szeroko rozumiana integracja.

– Często powtarzam, że uczelnia musi być otwarta dla przemysłu, biznesu, szeroko rozumianego otoczenia społeczno-gospodarczego. Warto podkreślić fakt, że nowe centra będą także integrować środowiska naukowe z biznesem, upowszechniać innowacje i nowe technologie w danej branży. Oczywiście liczymy na to, że absolwenci centrum wybiorą pokrewne studia na naszej uczelni – mówi prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej.

Partnerem branżowym projektu jest Polska Izba Gospodarcza Transportu Samochodowego i Spedycji. Koszt przedsięwzięcia to 11 milionów złotych. Finansowanie ma zostać pokryte z Krajowego Planu Odbudowy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kedzierzynkozle.naszemiasto.pl Nasze Miasto