Nasza Loteria

W Zdzieszowicach będzie Branżowe Centrum Umiejętności. Z pomocą Politechniki Opolskiej będą kształcić spedytorów, logistyków i magazynierów

Marcin Żukowski
Marcin Żukowski
Umowę w sprawie partnerstwa w utworzeniu Branżowego Centrum Umiejętności podpisali rektor Politechniki Opolskiej i starosta krapkowicki.
Umowę w sprawie partnerstwa w utworzeniu Branżowego Centrum Umiejętności podpisali rektor Politechniki Opolskiej i starosta krapkowicki. Politechnika Opolska
Branżowe Centrum Umiejętności w zakresie spedycji powstanie w Zdzieszowicach. Będzie kształcić w zawodach: spedytor, logistyk oraz magazynier. Partnerem projektu jest Politechnika Opolska.

- To bardzo ważna dla nas umowa, dlatego że dzięki niej, dzięki współpracy z Politechniką Opolską, otwieramy w powiecie krapkowickim jedno ze 120 Branżowych Centrów Umiejętności. To nowa forma kształcenia, która posłuży nie tylko uczniom naszych szkół, ale umożliwi także przekwalifikowanie umiejętności pracowników, w naszym przypadku w branży spedycyjnej. Wsparcie Politechniki Opolskiej jest nieocenione, uczelnia wniesie „know-how”, wiedzę i umiejętności - informuje starosta krapkowicki Maciej Sonik, który we wtorek (26 września) z profesorem Marcinem Lorencem, rektorem Politechniki Opolskiej podpisał umowę dotyczącą współpracy przy tej nowej formie kształcenia.

Centrum będzie kształcić w zakresie spedycji. Powstanie przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Zdzieszowicach.

- Bardzo się cieszymy, że takie centrum właśnie u nas powstanie. Skorzystają nie tylko uczniowie, ale także rodzice, cała społeczność, ponieważ centrum będzie kształcić także dorosłych - podkreśla Małgorzata Nogalska, dyrektorka szkoły.

Centrum będzie funkcjonowało w budynku przejętym przez starostwo powiatowe w Krapkowicach. Obiekt będzie wyremontowany i doposażony.

- Zostanie wybudowana hala, w której będzie się znajdować pracownia zawodowa z wózkami widłowymi, suwnicami. Wszystko to, co jest potrzebne do kształcenia w zawodach: spedytor, logistyk, magazynier - wylicza Małgorzata Nogalska.

Partnerem projektu jest Politechnika Opolska. Jednym z zadań uczelni jest szeroko rozumiana integracja.

– Często powtarzam, że uczelnia musi być otwarta dla przemysłu, biznesu, szeroko rozumianego otoczenia społeczno-gospodarczego. Warto podkreślić fakt, że nowe centra będą także integrować środowiska naukowe z biznesem, upowszechniać innowacje i nowe technologie w danej branży. Oczywiście liczymy na to, że absolwenci centrum wybiorą pokrewne studia na naszej uczelni – mówi prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej.

Partnerem branżowym projektu jest Polska Izba Gospodarcza Transportu Samochodowego i Spedycji. Koszt przedsięwzięcia to 11 milionów złotych. Finansowanie ma zostać pokryte z Krajowego Planu Odbudowy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Jaką decyzję podejmie w grudniu RPP?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na kedzierzynkozle.naszemiasto.pl Nasze Miasto