Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Cała Polska opłakuje 17-letnią Julię Wójcik z Kędzierzyna-Koźla. Była reprezentantką Polski, przegrała walkę z rakiem

Mirosław Dragon
Mirosław Dragon
Julia Wójcik (2006-2024)
Julia Wójcik (2006-2024) FB/ Beninca UKS Feniks
Julia Wójcik była reprezentantką Polski w badmintonie. Zmarła po walce z rakiem. Miała zaledwie 17 lat. Pogrzeb Julii będzie w środę (27 marca) w Kędzierzynie-Koźlu.

Julia Wójcik ze straszną chorobą walczyła przez rok.

- Staram się nie załamywać, tylko walczyć. Sport nauczył mnie działać zadaniowo, więc tak działam. Dzięki wsparciu rodziny i znajomych walczę dalej - mówiła Julia. - Mam wiele marzeń do spełnienia i wiele planów do zrealizowania, więc walczę i nie zamierzam się poddać.

Po raz pierwszy do szpitala trafiła rok temu podczas turnieju Orlen Polish Open 2023. Po badaniach Julia usłyszała straszną diagnozę: guz germinalny, nowotwór złośliwy serca, śródpiersia i opłucnej w śródpiersiu przednim.

W ostatni weekend rozegrano turniej Orlen Polish Open 2024, podczas którego zawodnicy, trenerzy wraz z publicznością uczcili pamięć Julii Wójcik minutą ciszy.

- Julia cały ten rok z krótkimi przerwami spędziła w szpitalu. Nasza zawodniczka miała pojechać za granicę na dalsze leczenie, jednak w środę nastąpiło załamanie, wdało się zakażenie całego organizmu. Organizm Julii był osłabiony przez ostatnią chemioterapię i już sobie nie poradził - napisali działacze klubu Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle.

Julia Wójcik zmarła 21 marca, miała zaledwie 17 lat. O śmierci 17-letniej reprezentantki Polski informowały media w całej Polsce.

- Po długiej i ciężkiej chorobie odeszła od nas Julia Wójcik, utalentowana badmintonistka i reprezentantka kraju, mająca zaledwie 17 lat. Julia przez ostatni rok toczyła zaciętą walkę z chorobą. Jej trener przerwał mecz podczas ubiegłorocznego Polish Open w Tarnowie, gdy zauważył opuchniętą rękę Julii. Niedługo potem postawiono jej diagnozę, która okazała się najgorszą z możliwych – nowotwór. Od tego momentu nastolatka prawie nie wychodziła ze szpitala. Julka dzielnie walczyła z rakiem. Jednak nastąpiło nagłe załamanie. Jej organizm, osłabiony po ostatniej chemioterapii został zaatakowany przez sepsę. Z tego zakażenia nie zdołała się już podnieść. Julia była w stanie krytycznym. Nie przetrwała tego. Julia Wójcik odeszła. Podczas turnieju Polish Open w Warszawie uczciliśmy pamięć Julii Wójcik minutą ciszy - napisał Polski Związek Badmintona. Zawodnicy, trenerzy oraz całe środowisko badmintona pragną złożyć najszczersze kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia rodzinie Julii.

Kiedy pogrzeb Julii Wójcik

Jak poinformowała rodzina zmarłej 17-latki, różaniec w intencji zmarłej zostanie odmówiony w środę (27 marca) o godz. 10:00. w kościele pw. św. Eugeniusza de Mazenod w Kędzierzynie-Koźlu. Msza święta pogrzebowa rozpocznie się o godz. 10:30.

Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się w środę (27 marca) o godzinie 12:00 na cmentarzu komunalnym Kuźniczka w Kędzierzynie-Koźlu.

Julia Wójcik (2006-2024)
Julia Wójcik (2006-2024) Nekrolog
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dni Lawinowo-Skiturowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Cała Polska opłakuje 17-letnią Julię Wójcik z Kędzierzyna-Koźla. Była reprezentantką Polski, przegrała walkę z rakiem - Nowa Trybuna Opolska

Wróć na kedzierzynkozle.naszemiasto.pl Nasze Miasto