Fortuna 1 Liga. Odra Opole - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0

Paweł Sładek
Odra Opole wygrała z Podbeskidziem Bielsko-Biała.
Odra Opole wygrała z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Paweł Sładek
Odra Opole odnotowała trzecie zwycięstwo w czwartym meczu tego sezonu Fortuna 1 Ligi. Mimo że niebiesko-czerwoni wygrali zaledwie 1:0, przez większość czasu byli znacznie bardziej konkretni, a ich zwycięstwo nie pozostawia złudzeń.

Po niedawnej porażce z GKS-em Tychy Odra Opole chciała wrócić na zwycięską ścieżkę – na jej drodze stanęło Podbeskidzie Bielsko-Biała, które w trzech pierwszych spotkaniach trzykrotnie zremisowało. Wobec tego przyjezdni z Górnego Śląska również chcieli posmakować pierwszej wygranej w tym sezonie.

Biorąc pod uwagę pierwszy kwadrans rywalizacji, to podopieczni Grzegorza Mokrego – wydawało się – byli bardziej zdeterminowani. Opolanie mało kiedy mogli cieszyć się z piłki przy nodze, choć jednocześnie to oni stwarzali więcej zagrożenia pod bramką rywala.

W okolicach 20. minuty miejscowi przejęli kontrolę nad meczem. Stwarzali kolejne sytuacje, a szczególnie groźne były ataki przeprowadzane prawą stroną, gdzie znajdował się Maciej Makuszewski. Taktyką niebiesko-czerwonych było odegranie piłki na skrzydło, a następnie płaskie dośrodkowanie tuż przed pole karne Podbeskidzia.

Niemniej żadna z tych sytuacji nie doprowadziła Odry do bramki Patryka Procka. Pierwszy celny strzał został odnotowany dopiero w 36. minucie, gdy z dystansu szczęścia szukał Makuszewski. Przyjezdni również odpowiedzieli jednym celnym trafieniem 3. minuty później – kapitalną interwencją popisał się Artur Haluch, broniąc strzał Marcela Misztala.

Po przerwie znów więcej z gry mieli „Górale”, ale podobnie jak wcześniej, efektu żadnego to nie dało. Wyniknęło coś za to z akcji opolan, niestety nic pozytywnego. Borja Galan w jednym ze starć doznał urazu, przez co opuścił boisko w 57. minucie. Zastąpił go debiutujący w Odrze Jean Franco Sarmiento.

W dalszej części gry oba zespoły również nie mogły popisać się niesamowitymi atakami, czy ponadprzeciętną intensywnością. Pojawił się jednak błąd, który pomógł otworzyć wynik tego starcia. Makuszewski dośrodkował na głowę Piotra Żemło, a ten – przy fatalnym wyjściu golkipera – wbił piłkę do bramki. Chwilę później Sarmiento mógł podwyższyć prowadzenie swojej drużyny, strzelając z okolic 11. metra, ale jego uderzenie nie było wystarczająco precyzyjne. Podobnie zresztą jak próba Adriana Purzyckiego.

Odra Opole – Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 Żemło – 76.
Odra: Haluch – Szrek, Żemło, M. Kamiński, Spychała – Purzycki (90+6. W. Kamiński), Niziołek – Antczak, Galan (57. Sarmiento), Makuszewski (90. Sula) – Czapliński
Podbeskidzie: Procek – Chlumecky, Hlavica, Mikołajewski – Tomasik, Misztal (46. Kisiel), Kolenc (79. Kadrić), Ziółkowski – Banaszewski (62. Sitek), Janota – Bida (62. Abate)
Żółte kartki: Żemło, Antczak - Chlumecky, Abate, Sitek, Tomasik