MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Rowerem do 22 km od Kędzierzyna-Koźla. Podpowiadamy pomysły na wyprawę. Gdzie w weekend 22 - 23 czerwca?

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Wideo
od 16 lat
Szukasz pomysłu na wycieczkę rowerową w pobliżu Kędzierzyna-Koźla? Proponujemy, gdzie warto się wybrać. Mamy 5 ciekawych propozycji. Mogą mieć różne stopnie trudności czy odległości, dzięki temu każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Wspólnie z Traseo proponujemy Wam 5 tras na wycieczkę rowerową w odległości do 22 km od Kędzierzyna-Koźla. Co tydzień wybieramy inny zestaw. Zobacz, jakie trasy rowerowe w pobliżu Kędzierzyna-Koźla przygotowaliśmy na weekend.

Spis treści

Ścieżki rowerowe w okolicy Kędzierzyna-Koźla

We współpracy z Traseo wybraliśmy dla Was 5 tras rowerowych oddalonych maksymalnie o 22 km od Kędzierzyna-Koźla, które wypróbowali inni rowerzyści. Wybierz najlepszą dla siebie.

Jazda rowerem to bardzo lubiana forma aktywności szczególnie w ciepłych miesiącach. Oczywiście nie tylko. Najwięksi pasjonaci jeżdżą rowerem przez cały rok. Nic w tym dziwnego, ponieważ rower daje nam wiele korzyści. Ruch jest dobry dla naszego zdrowia, a przy okazji możemy odwiedzić ciekawe miejsca. Można również wybrać rower jako środek lokomocji i dojeżdżać nim do pracy czy na zakupy.

Jeśli więc szukasz pomysłów na trasy w okolicy miejsca zamieszkania, bardzo dobrze trafiłeś. Poniżej przedstawiamy 5 wybranych tras, które polecane są przez innych użytkowników. Wracaj do tego artykułu regularnie, ponieważ będzie on aktualizowany i będą pojawiać się nowe trasy.

Nim wyruszysz w drogę, sprawdź, jaka będzie pogoda. W sobotę 22 czerwca w Kędzierzynie-Koźlu ma być 26°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi 38%. W niedzielę 23 czerwca w Kędzierzynie-Koźlu ma być 19°C. Prawdopodobieństwo pojawienia się deszczu wynosi 48%.

🚲 Trasa rowerowa: HUBERTUS

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 29,6 km
  • Czas trwania wyprawy: 1 godz. i 51 min.
  • Przewyższenia: 85 m
  • Suma podjazdów: 129 m
  • Suma zjazdów: 131 m

Mazi88 poleca trasę mieszkańcom Kędzierzyna-Koźla

KuzniaWsiodełku.pl poleca:
Ruszamy z parkingu koło szkoły i kierujemy się w stronę lasu. Po lewej stronie mamy działki. Z końcem działek skręcamy w lewo i jedziemy cały czas prosto, po drodze oglądając piękno kuźniańskiego lasu. Dojeżdżamy do skrzyżowania, na którym jedziemy w lewo (1). Prowadzi nas szlak koloru CZERWONEGO. Droga wiedzie do KRASIEJOWA. Po przejechaniu około 2 km widzimy przed sobą płot z desek, na których został odciśnięty ząb czasu (2). Jedziemy prosto przez łąki. Droga szutrowa zmienia się w asfaltową. Na skrzyżowaniu skręcamy w prawo. Dojeżdżamy do pomnika. Przeskakujemy na drugą stronę ruchliwej drogi Racibórz – Gliwice. Kierujemy się w stronę leśniczówki. Od leśniczówki prowadzi nas droga HUBERTUSOWA. Na skrzyżowaniu jedziemy prosto (3). Przy dużym pniu skręcamy w lewo pomiędzy dwa ogrodzone płotem obszary lasu (4). Droga prowadzi w dół. Można się nieźle rozpędzić. Dojeżdżamy do Hubertusa (5, 6). W dalszą drogę możemy wybrać się „w nieznane”(można samemu wyszukać trasę, przecież wszystkie drogi gdzieś prowadzą) albo wracając pod górę do skrzyżowania z główną drogą. Wybieramy wariant drugi. Wyjeżdżamy na górę i skręcamy w lewo. Jedziemy prosto aż do drogi ZWONOWSKIEJ, skręcamy w lewo i jedziemy teraz cały czas prosto. Droga przyjemna, prosta i lekko w dół. Z lasu wyjeżdżamy w Rudach. Nadal jedziemy prosto, w oddali po lewej stronie mamy boisko. Dojeżdżamy do skrzyżowania z główną drogą na Rybnik. Od tego momentu trzeba uważać na samochody. Kierujemy się w stronę Kuźni Raciborskiej. Na rozwidleniu dróg koło kościoła można jechać drogą wśród samochodów do Kuźni (szczerze odradzam ze względu na stan nawierzchni i ilość samochodów) lub pojechać przez pożarzysko z 1992 roku i zobaczyć, jak pięknie odrodził się las po tak wielkiej katastrofie. Jedziemy koło kościoła i parku, który warto zwiedzić. W ciepłe dni tłumy ludzi odwiedzają to miejsce. My kierujemy się na „BRANTOLKĘ”. Po drodze można odwiedzić lokal, w którym są jedne z największych hamburgerów w okolicy i niezliczona rzesza rowerzystów. Przejeżdżamy tory kolejowe i na pierwszym skrzyżowaniu skręcamy w lewo, tak jak wskazuje znak na Kuźnię (7). Jedziemy ciągle główną drogą. Mijamy kolejny raz tory kolejowe i dalej prosto. Wjeżdżamy na teren pożarzyska. Po około 7 km dojeżdżamy do drogi BARACHOWSKIEJ. Skręcamy w lewo. Drogą asfaltową jedziemy aż do stadionu w Kuźni. Tutaj skręcamy kolejny raz w lewo. Kierujemy się na Racibórz. Mijamy kościół. Jedziemy aż do granicy lasu. Skręcamy w drogę pomiędzy lasem i działkami. Jesteśmy w miejscu startu naszej wyprawy.
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: „PAMIĘĆ 1992”

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 6,73 km
  • Czas trwania wyprawy: 25 min.
  • Przewyższenia: 9 m
  • Suma podjazdów: 9 m
  • Suma zjazdów: 8 m

Mazi88 poleca trasę mieszkańcom Kędzierzyna-Koźla

Trasa łatwa, przyjemna, akurat na rozgrzewkę albo na podróż z pociechami. Wyruszamy prosto w stronę Dziergowic. Uważamy na ruch samochodów. Dojeżdżamy do skrzyżowania z ulicą DYREKCYJNĄ skręcamy w prawo. (1) Wjeżdżamy na teraz pożarzyska. Aż trudno uwierzyć w tragedię jaka tutaj się rozegrała w 1992 roku. (2) Mijamy miejsca tragicznej śmierci dwóch strażaków i pomnik upamiętniający tamte wydarzenia. Na krzyżówce (3) skręcamy w prawo i cały czas prosto. Podziwiając odbudowany las po pożarze. Mijamy pas do lądowania dla samolotów. Można tutaj usiąść, odpocząć i pooddychać świeżym powietrzem. W między czasie obserwując okolicę w poszukiwaniu mieszkańców lasów. Ruszamy w dalszą drogę. Jedziemy prosto aż do asfaltu. (4) Tutaj skręcamy w prawo i cały czas główną drogą aż do stadionu.
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Strzelce Opolskie Krasiejów Ozimek Turawa Niwki Kamień Śląski 88km

  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 88,08 km
  • Czas trwania wyprawy: 4 godz. i 20 min.
  • Przewyższenia: 77 m
  • Suma podjazdów: 211 m
  • Suma zjazdów: 191 m

Wojtek0280 poleca trasę mieszkańcom Kędzierzyna-Koźla

Trasa przez Strzelce Opolskie - Kadłub - Krasiejów - Ozimek - Turawa - Niwki - Kamionka - Falmirowice - Kosorowice - Kamień Śląski - Poznowice - Kalinowice - Kalinów - Rożniątów - Strzelce Op.
Nawiguj


Jaka będzie pogoda?

🚲 Trasa rowerowa: Stanowisko obrony przeciwlotniczej

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 14,12 km
  • Czas trwania wyprawy: 53 min.
  • Przewyższenia: 12 m
  • Suma podjazdów: 15 m
  • Suma zjazdów: 15 m

Mazi88 poleca trasę rowerzystom z Kędzierzyna-Koźla

KuzniaWsiodełku.pl poleca Jedziemy drogą BARACHOWSKA cały czas prosto asfaltem. Podziwiamy pięknie odbudowany las po pożarze w 1992 roku. Skręcamy w lewo w drogę Obrębową. (1) Dojeżdżamy do skrzyżowania z drogą Dziergowską. W tych okolicach było kiedyś stanowisko obrony przeciwlotniczej. (2, 3, 4, 5, 6, 7 zdjęcie przedstawia to mapa z geoportalu.pl) Jedziemy w lewo. Na skrzyżowaniu z drogą Od Lotniska skręcamy w lewo i „rollercoasterem” jedziemy znowu prosto. Mijamy „lotnisko”. Na kolejnej krzyżówce skręcamy w prawo na asfalt. (8) Jedziemy teraz w stronę startu naszej wycieczki.
Nawiguj


Sprawdź rowery i akcesoria dla Ciebie

Materiały promocyjne partnera

🚲 Trasa rowerowa: ŚLĄSKO-OPOLSKA PUSTYNIA

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 26,05 km
  • Czas trwania wyprawy: 1 godz. i 38 min.
  • Przewyższenia: 31 m
  • Suma podjazdów: 41 m
  • Suma zjazdów: 42 m

Rowerzystom z Kędzierzyna-Koźla trasę poleca Mazi88

KuzniaWsiodełku.pl poleca:
Wyruszamy w trasę wzdłuż stadionu, prosto cały czas asfaltem. Na skrzyżowaniu drogi z Od Lotniska skręcamy w lewo i teraz po ubitych kamieniach śmigamy prosto. (1) Na końcu drogi skręcamy w prawo i zaraz w lewo. Jedziemy prosto, po prawej stronie mijamy kawałek ścieżki dydaktycznej. Dojeżdżamy do końca drogi. Skręcamy w prawo. Po lewej stronie szukamy drogi piaskowej prowadzącej pomiędzy drzewami na skraj lasu ukazującego „pustynię”. (2) Wracamy na szlak. Jedziemy drogą w lewo Od Mostka Raciborskiego. Na skrzyżowaniu skręcamy w ulicę Brzozową. Później kierujemy się w drogę Koło Bunkra. Teraz to jest główny szlak, którym się przemieszczamy. Droga się kończy i skręcamy w lewo, prosto przed siebie. Na krzyżówce skręcamy w prawo w Kotlarską (droga prosto prowadzi do Kaplicy Św. Magdaleny). Cały czas prosto po ubitych kamieniach, które pod koniec zastąpione są asfaltem. Skręcamy w prawo w stronę wieży. Mijamy tory kolejowe i jedziemy cały czas prosto asfaltem aż do stadionu.
Nawiguj


Pora na serwis roweru?

traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Kochasz rower ale zakupy robisz rozważnie? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Przegląd i naprawa roweru

Miłośnicy jazdy na rowerze wiedzą, jak istotne jest utrzymywanie jednośladu w dobrym stanie technicznym. Jest to bardzo ważne dla komfortu oraz bezpieczeństwa podczas jazdy. Przegląd roweru powinno wykonywać się przynajmniej raz w roku. A najlepiej dwukrotnie - przed oraz po sezonie. Oczywiście, jeśli w trakcie sezonu zdarzą się jakieś uszkodzenia, najlepiej je od razu naprawić.

Serwisować sprzęt można samodzielnie lub oddając go w ręce specjalistów. Odpowiednio dbając o swój sprzęt zapewnisz sobie, że dłużej Ci posłuży. Jest to szczególnie istotne, jeśli często na nim jeździsz. Wbrew pozorom przegląd roweru nie jest taką prostą sprawą. Jeśli chcesz samodzielnie serwisować swój rower, koniecznie poszukaj poradników, w jaki sposób to robić.

Akcesoria do roweru

Akcesoria rowerowe możemy podzielić na te niezbędne oraz dodatkowe. Wymagane jest:

  • oświetlenie, które nie zawsze jest na wyposażeniu, gdy kupujemy rower
  • a także dzwonek. Tak jak w przypadku lamp, najczęściej trzeba go dokupić.

Lampka z przodu powinna być biała, a z tyłu czerwona. Przy wybieraniu dzwonka zwróć uwagę na dźwięk, jaki wydaje.

Z dodatkowego wyposażenia warto wybrać:

  • błotniki - szczególnie istotne są, gdy nie zraża Cię brzydka pogoda do jazdy
  • odblaski na koła, bagażnik oraz siodełko - dla zwiększenia widoczności
  • stopka lub inaczej nóżka - by móc zaparkować rower
  • zapięcie do roweru - by móc go bezpiecznie spuścić z oczu
  • saszetka na rower - często z przeźroczystym przodem i specjalną kieszonką na telefon, by móc widzieć ekran podczas jazdy
  • uchwyt na bidon oraz bidon
  • koszyk na rower - jeśli chcesz nim jeździć na zakupy
  • fotelik dla dziecka - dla rodziców
  • pompka
  • stojak rowerowy - jeśli będziesz samodzielnie serwisować rower
  • akcesoria i narzędzia do serwisowania roweru

Omówiliśmy przydatne akcesoria rowerowe, to teraz czas na strój na rower. Oczywiście wygodne, sportowe buty oraz strój to podstawa. Ciekawą alternatywą są specjalnie spodenki, majtki lub legginsy na rower, które zapobiegają obtarciom i bólom. Przydatne będą również rękawiczki na rower, czapka z daszkiem lub zwykła oraz okulary - niekoniecznie przeciwsłoneczne. Okulary rowerowe są specjalnie dopasowane do twarzy, by nie odstawały. Znajdziesz takie przeciwsłoneczne oraz z przeźroczystymi szkiełkami, które chronią oczy przed owadami i wysuszaniem oczu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kedzierzynkozle.naszemiasto.pl Nasze Miasto